У Львові підтримають україномовне книговидання. Управління культури оголошує конкурс книговидавничих проектів українською мовою серед львівських видавництв. За результатами оцінки проектів конкурсною комісією переможці отримають фінансову підтримку від Львівської міської ради.

Конкурсів книговидань є багато. Всі вони, переважно, фіксують статус-кво, тобто, беруть стан книговидання, який є на момент проведення конкурсу, і нагороджують найкращі видання. Мета цього конкурсу – дещо інша. Ми хочемо стимулювати видання книжок в якихось сферах, яких нам бракує. Наприклад, три номінації цього конкурсу – «Дитяча література», «Перекладна література», «Науково-популярна література». У нас достатньо книжок для маленьких діток, натомість, недостатньо для підлітків і молоді. Науково-популярна література – це те, чого українською мовою вкрай мало. Це надзвичайно важлива річ, бо через науково-популярну літературу діти, молодь, учні, студенти закохуються в науку, в академічну науку, починають розуміти, що наука – це не нудно, це наше майбутнє. Бо без розвитку академічної науки і фундаментальних наукових досліджень наша країна просто не матиме шансу на розвиток. Ми вперто будемо тримати номінацію «Науково-популярна література» і на наступних конкурсах, щоб стимулювати видання науково-популярних книг. І в цьому є відмінність цього конкурсу від інших. Щодо перекладної літератури, то якщо ми не будемо мати контексту світової літератури українською мовою, наша країна буде випадати з цивілізаційного контексту. Тому перекладна література є надзвичайно важливою як для розвитку мислення людей, так і для розвитку української мови. Тому що власне через перекладну літературу ми створюємо абсолютно новий словниковий запас української мови.

Ірина Магдиш, заступник начальника управління культури Львівської міської ради

Львівська міська рада відповідно до Закону України «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні», ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Програми підтримки україномовного книговидання у м. Львові, затвердженої ухвалою міської ради від 19.05.2011року № 446 та Рішення Львівської міської ради від 25.07.2014 № 567 «Про фінансову підтримку україномовного книговидання» оголошує конкурс на підтримку україномовного книговидання у м. Львові у 2014 році.

Заявки на участь у конкурсі приймаються з 16 вересня до 15 жовтня 2014 року включно. Заявки, подані на конкурс, розглядаються конкурсною комісією з питань визначення кращих книжкових видань львівських видавництв  (надалі — конкурсна комісія) впродовж 30 календарних днів після закінчення терміну подання заявок.

Перелік  переможців конкурсу — одержувачів грошової винагороди оприлюднюється на сайті Львівської міської ради протягом 3-х робочих днів після заключного засідання конкурсної комісії. Організатором конкурсу є управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Цього року конкурс проводиться в 3 номінаціях:

• науково-популярна;
  • дитяча;
  • перекладна література.

Конкурс не підтримує такі види книжкових видань:

• незавершені багатотомові та серійні видання;
  • продовжувані та періодичні видання (наприклад наукові вісники та збірники, записки наукових товариств тощо);
  • рекламно-інформаційну літературу туристичного спрямування;
  • збірники конференцій;
  • більше ніж одну книжку одного видавця, подану на одну номінацію.

Для участі у конкурсі необхідно подати документи згідно з вказаним переліком за адресою:

79008, м. Львів, пл. Ринок, 1, Львівська міська рада (Центр надання адміністративних послуг).

Перелік документів для участі у конкурсі:

• Заява на ім'я Львівського міського голови про участь в конкурсі;
  • Реєстраційна картка встановленого зразка (див. нижче);
  • Документи з зазначенням виду діяльності, видані територіальними підрозділами Державної реєстраційної служби України;
  • Копія свідоцтва про внесення до державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції;
  • Один примірник видання.

Видання, подані на конкурс,  не рецензуються, не повертаються та зберігаються в управлінні культури для підтвердження легітимності рішення конкурсної комісії.

Переможці конкурсу отримують грошову винагороду з розрахунку:

• 50 % коштів, визначених для номінації – за перше місце у відповідній номінації;
  • 30 % коштів, визначених для номінації – за друге місце у відповідній номінації;
  • 20 % коштів, визначених для номінації – за третє місце у відповідній номінації.

Детальнішу інформацію можна отримати у відділі маркетингу та культурних індустрій Львівської міської ради за тел.235-48-82. Контактна особа: Мар’яна Загоруйко.ток3

Затверджено
рішенням виконкому
від 25.07.2014 № 567

РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА

1. Реєстраційна картка видається в управлінні культури департаменту гуманітарної політики для заповнення учасником при бажанні його взяти участь у конкурсі на кращі україномовні книжкові видання за попередній рік.

2. Реєстраційна картка містить відривний корінець з оригінальним номером, який дублюється на реєстраційній картці, заповнюється і видається при прийнятті пакета документів.

Дата реєстрації:

Реєстраційний номер:

Повна назва книжкового видання

Http://www8.city-adm.lviv.ua/icons/ecblank.gif

Повне найменування суб’єкта підприємницької діяльності

Http://www8.city-adm.lviv.ua/icons/ecblank.gif

Юридичний статус суб’єкта підприємницької діяльності

Http://www8.city-adm.lviv.ua/icons/ecblank.gif

Юридична адреса суб’єкта підприємницької діяльності

Http://www8.city-adm.lviv.ua/icons/ecblank.gif

Поштова адреса суб’єкта підприємницької діяльності

Http://www8.city-adm.lviv.ua/icons/ecblank.gif