Наука та здоров'я

Вчені Інституту народознавства НАН України, Каунаського технологічного університету та Музею народного побуту Литви розпочинають роботу над спільним українсько-литовським грантом.

Як повідомив під час брифінгу начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб, у Львові з початку року станом на сьогодні на кір захворіли 76 людей, з них 47 – діти, з яких 35 – діти, які ходять в школу чи садок. Мерія проводить протиепідемічні заходи в закладах охорони здоров’я та школах, проте, як наголошує управлінець, єдиним ефективним і надійним засобом захисту, профілактики кору є  вакцинація. І якщо не вакцинуватись – то ризик захворіти залишається дуже високим. Сьогодні ж о 16.00 год. в мерії відбудеться позапланове засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС щодо ситуації у Львові із захворюванням на кір.

Тепер увесь комплекс офтальмологічної допомоги маленькі пацієнти, в тому числі й немовлята, можуть отримати в міській дитячій клінічній лікарні у Львові. Тут створили спеціалізоване відділення і забезпечили його сучасним обладнанням, яке дозволяє не лише своєчасно й ефективно виявляти патології зору у дітей, а й дає змогу проводити складні операції на оці. Лікарі вже прооперували трьох діток з вадами зору, і щорічно в цьому відділенні зможуть лікувати близько 500 дітей.

Тепер увесь комплекс офтальмологічної допомоги маленькі пацієнти, в тому числі й немовлята, можуть отримати в міській дитячій клінічній лікарні у Львові. Тут створили спеціалізоване відділення і забезпечили його сучасним обладнанням, яке дозволяє не лише своєчасно й ефективно виявляти патології зору у дітей, а й дає змогу проводити складні операції на оці. Щорічно у цьому відділенні лікарі зможуть лікувати близько 500 пацієнтів. Сьогодні відділення оглянув міський голова Львова Андрій Садовий.

У понеділок, 22 січня, у Львові розбиратимуть центральну ялинку міста та прийматимуть у мешканців їх використані ялинки на утилізацію. Для цього по місту будуть розміщені мобільні пункти збору. Департамент містобудування закликає львів’ян скористатись цією нагодою, з метою раціонального використання рослинних відходів.

За період 6-8 січня до клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, клінічної 8-мої та дитячої міської лікарні, які цілодобово приймають хворих, звернулося 826 осіб, з них госпіталізували 237 пацієнтів, прооперували – 25 пацієнтів. В кожному відділенні цих лікарень постійно чергують лікарі та середній і молодший персонал, допомогу надають усім. Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради.

По місту Львову ургентно чергують клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, клінічні 8-ма та дитяча міські лікарні, які цілодобово приймають хворих. Як повідомили в міському управлінні охорони здоров’я, за минулу добу в лікарню швидкої допомоги звернулося 104 особи, з них 37 осіб було госпіталізовано. В неврологічне відділення лікарні за минулу добу госпіталізовано 8 осіб, і тут лікується 71 пацієнт. Загалом станом на ранок в лікарні лікується 620 пацієнтів, допомогу надають 33 лікарів. У кожному відділені чергує лікар, який робить обхід усіх пацієнтів, а також чергує середній та молодший персонал.

Від завтра еко-бус продовжить їздити містом і матиме стоянки у різних районах Львова, аби збирати від мешканців на утилізацію відпрацьовані люмінесцентні лампи й батарейки.

Розвиток сімейної медицини і профілактика захворювань, цифрові рентген-апарати для обстежень, електронна реєстратура і електронна медична картка, нові умови для лікування дітей і жінок, відомі фахівці з-за кордону у міських лікарнях – коротко про роботу і новації в медицині Львова у 2017 році.

Сьогодні під час звітної конференції з громадою міста Львова міський голова  Андрій Садовий розповів про основну діяльність і зміни в галузі медицини міста за цей рік, та  коротко окреслив  плани на наступний рік.